Instrukcja naklejania naklejek ściennych

INSTRUKCJE » Instrukcja naklejania naklejek ściennych

 

Jakich narzędzi użyć ?

miękka szmatka lub rakla filcowa, papier ścierny 100-120 oraz miarka


Przy większych arkuszach do klejenia zaleca się skorzystanie z pomocy drugiej osoby, by zapobiec przyklejeniu się folii w nieodpowiednim miejscu oraz ułatwić odpowiednie wypozycjonowanie grafiki.

1. Na wyciętą folię naniesiony jest papier transportowy ułatwiający przeniesienie grafiki na ścianę.
2. Przed rozpoczęciem klejenia należy docisnąć szmatką lub raklą papier transportowy do folii w celu uniknięcia pozostawania folii na papierze podkładowym w trakcie klejenia.
3. Następnie przygotowujemy ścianę do klejenia - przecieramy ją papierem ściernym w celu usunięcia drobnych wystających nierówności a następnie wilgotną szmatką ścieramy powstały pyłek.

4. Po odczekaniu kilku minut aż ściana wyschnie możemy przystąpić do naklejania.
5. Odklejamy papier transportowy wraz z folią od papieru podkładowego na odległości około 3-5 cm, następnie przykładamy całość do ściany ustawiając ją w odpowiednim miejscu (przy mniejszych wzorach można odkleić cały papier podkładowy i przyłożyć całą grafikę).
6. Ustawioną grafikę zaczynamy przyklejać do podłoża stopniowo wykonując ruchy szmatką lub raklą od środka na boki starając się by papier nie marszczył się i nie zaginał.
7. Naklejoną grafikę z papierem transportowym należy docisnąć jeszcze szmatką aby folia dokładnie przykleiła się do podłoża.
8. Następnie odklejamy delikatnie papier transportowy zwracając szczególną uwagę by folia pozostawała na ścianie.
    Jeżeli zdarzy się, że folia zostanie na papierze podkładowym należy ponowić działanie z punktu 7 na tej części grafiki.
9. Tak wyklejoną grafikę sprawdzamy i ewentualnie korygujemy “niedoklejki” poprzez dociśnięcie szmatką lub raklą.

UWAGA:
W związku z występowaniem różnej jakości podłoża (ściany słabo zagruntowane) może wystąpić zjawisko odklejania się wraz z papierem transportowym wierzchniej warstwy farby (nie możemy brać za to odpowiedzialności, jednak zapewniamy, że papier transportowy, jaki został zastosowany, był kilkunastokrotnie przetestowany na różnych podłożach i zjawisko takie nie występowało).
W celu uniknięcia zniszczenia ściany prosimy nakleić kawałek papieru transportowego w niewidocznym miejscu i po kilkunastu minutach go powoli oderwać.

 

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com
Nasi klienci: